Jedna Europa, jedna agencja HTA?

W dniach 8-9 grudnia br. odbędzie się w Gdańsku międzynarodowa Konferencja Health Technology Assessment in national and cross-border healthcare in Europe organizowana w ramach EUnetHTA Joint Action (2010-2012) przez Agencję Oceny Technologii Medycznych w Warszawie, Health Care Insurance Board CVZ (Holandia) oraz Sekretariat EUnetHTA w Danii.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie dotychczasowych rezultatów toczącego się projektu EUnetHTA JA 2010-2012, a także debata na temat obecnej i przyszłej roli współpracy HTA na poziomie europejskim w świetle dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej.


W programie przewidziano udział Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów, przedstawicieli ministerstw zdrowia z krajów Unii Europejskiej, instytucji zajmujących się HTA, przedstawicieli płatników, świadczeniodawców, organizacji zrzeszających pacjentów, przemysłu farmaceutycznego.Przed konferencją odbędzie się spotkanie wszystkich szefów agencji HTA w Europie pod przewodnictwem unijnego komisarza ds. zdrowia.


Rejestracja uczestników trwa do 15 października.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji www.eunethta2011.pl.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH