IX Forum Rynku Zdrowia: dobrze znowelizujmy ustawę refundacyjną

Wcześniej projekt nowelizacji Ustawy o refundacji leków był uważany za pilny przez resort zdrowia, ze względu na wygasające w tym roku rozwiązanie dotyczące terapii niestandardowych. Jednak poprzez zmianę ustawy o świadczeniach przedłużono do końca 2014 r. możliwość realizacji świadczeń z zakresu chemioterapii niestandardowej na dotychczasowych zasadach - mówił Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny ZPIFF Infarma podczas sesji “Polityka lekowa” IX Forum Rynku Zdrowia.

- Resort zdrowia nie śpieszy się już z nowelizacją. Zakomunikował, że prace nad sprawozdaniem z działalności i ze skutków obowiązywania ustawy będą się toczyły w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli patrząc na te terminy może lepsze dla wszystkich, nie tylko dla przemysłu farmaceutycznego, ale i dla pacjentów, byłoby, gdyby prace nad nowelizacją poczekały do publikacji tego sprawozdania. Po ocenie skutków funkcjonowania tej ustawy przez dwa lata będzie można dopiero procedować nad nowelizacją - powiedział dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

Zdaniem dyrektora, zmiana ustawy po zapoznaniu się z jej skutkami z ostatnich dwóch lat wydaje się najlepszym wyjściem. Będzie to już kolejna zmiana, więc wprowadzone rozwiązania powinny być dobrze przemyślane.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH