Halina Lachowska nowym prezesem Polfy Tarchomin

Ujawniając nazwisko nowej szefowej spółki Artur Woźniak, prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, przedstawił plan prywatyzacji spółki.

Zainteresowane podmioty mają czas na składanie ofert do końca września. Władze spółki planują zamknięcie procesu sprzedaży 85 proc. spółki na przełomie roku i parafowanie umowy sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Zaproszenia do udziału w przetargu zostały wysłane do 92 potencjalnych inwestorów.

Jak zapewniła nowa prezes spółki, wyjaśnione zostały nowe wątpliwości dotyczące sytuacji gruntów. Łącznie spółka posiada ok. 75 hektarów gruntów. Stan prawny tych terenów jest złożony. Nie w stosunku do wszystkich gruntów spółka została ujawniona w księgach wieczystych. Trwają prace nad uporządkowaniem tego stanu. To zaszłości historyczne, m.in. zmiany w numeracjach działek na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

– Proces uporządkowania stanu prawnego gruntów niedługo zostanie zakończony. Nie ma wobec tych gruntów spornych roszczeń ze strony osób fizycznych lub prawnych – stwierdziła Lachowska.

Prezes Woźniak nie podał ceny, jaką chce pozyskać od inwestorów za akcje spółki. Zapewniał jednak, że poniżej kosztów firma nie zostanie sprzedana.

 – Spółka została odpowiednio wyceniona i zostanie sprzedana za godziwą cenę – zapewniał.

Jego zdaniem, przy wycenie wzięto pod uwagę nie tylko wartość z przychodów, ale potencjał spółki, portfolio produktowe i grunty.

Inwestor Polfy Tarchomin powinien kontynuować działalność farmaceutyczną. W przyszłości może prowadzić także działalność chemiczną, bo spółka posiada instalacje do produkcji chemicznej oraz stosowne zezwolenia na prowadzenie takiej działalności.

Polfa Tarchomin to ponad 180 lat tradycji.

– Od dwóch lat trwa proces restrukturyzacji firmy dokonywane są inwestycje, zakup aparatury i sprzętu – dodała prezes Halina Lachowska.

Obecnie spółka zatrudnia ok. 1500 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH