GIF w sprawie sprzedaży bezpośredniej

Samorząd aptekarski przekazał treść pisma Głównego Inspektora Farmaceutycznego będącego odpowiedzią na list Naczelnej Izby Aptekarskiej w sprawie trudności z zaopatrzeniem aptek.

W liście do szefa Izby Główny Inspektor Farmaceutyczny przypomina, że wielokrotnie wyjaśniał wątpliwości oraz opisywał działania podejmowane w tej sprawie.

"Ponownie informuję, iż spółka Sanofi Aventis, zaopatruje w produkty lecznicze apteki nie w ramach tzw. "sprzedaży bezpośredniej", ale poprzez hurtownie własne i następnie przez kolejne hurtownie (partnerzy logistyczni)" - stwierdza GIF.

Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna sprawuje nadzór nad jakością i obrotem produktami leczniczymi w celu zabezpieczenia interesu społecznego w zakresie bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi przy stosowaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jednakże zgodnie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wykonując swoje zadania, w szczególności w zakresie nadzoru i kontroli, właściwy organ działa wyłącznie na podstawie i w granicach prawa.

"Główny Inspektor Farmaceutyczny jest świadomy nałożonych obowiązków, jednak w świetle przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej nie może narzucać przedsiębiorcom modelu dystrybucji. Powinien jedynie kontrolować, aby nie dochodziło do łamania przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne" - informuje Inspektor.

Więcej: http://katowice.oia.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH