Ministerstwo Zdrowia przekazało do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości i sposobu pokrywania kosztów związanych z przeprowadzeniem inspekcji przez inspektorów do spraw wytwarzania Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego - podaje resort w komunikacie.

Projekt rozporządzenia jest wykonaniem upoważnienia zawartego w art. 47 b ust. 3 ustawy z dnia 6 września - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271, Nr 227, poz. 1505 i Nr 234, poz. 1570 oraz z 2009 r. Nr 18, poz. 97 i Nr 31, poz. 206). Powyższy przepis zobowiązuje ministra zdrowia do określenia, w drodze rozporządzenia, wysokości i sposobu pokrywania kosztów związanych z przeprowadzaniem inspekcji przez inspektorów do spraw wytwarzania Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Konieczność nowelizacji rozporządzenia podyktowana jest tym, iż obecne zapisy utrudniają w znacznym stopniu przeprowadzanie inspekcji na wniosek strony w kraju i poza obszarem Unii Europejskiej oraz Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 8 września 2009 r.

Projekt rozporządzenia - klilnij.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH