URPL poinformował w poniedziałek (19 czerwca), że podczas 96. posiedzenia Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków w Londynie oświadczono, iż data finalnego uruchomienia portalu i bazy danych z badań klinicznych musi zostać przesunięta. Pojawiły się także konkrety ws. relokacji EMA.

Londyńskie posiedzenie EMA odbyło się 14 i 15 czerwca br. Polskę reprezentował prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Grzegorz Cessak.

Z uwagi na rosnące spectrum zadań wynikających z przygotowań do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, pierwszy dzień spotkania przeznaczono tylko na dyskusję nt. Brexitu.

Przedstawiono m.in. działania aktualnie prowadzone przez specjalnie powołaną grupę zadaniową, zarówno w odniesieniu do relokacji Europejskiej Agencji Leków, jak też przygotowania mechanizmów redystrybucji zadań i procedur.

Został także przypomniany harmonogram najważniejszych wydarzeń w procesie decyzyjnym relokowania EMA, zgodnie z którym oferty państw zainteresowanych przyjęciem EMA mają być składane do końca lipca, natomiast ostateczna decyzja zapadnie w październiku br.

Drugi dzień posiedzenia Rady poświęcony był m.in. uruchamiania portalu i bazy danych pochodzących z badań klinicznych. Z informacji wynika, że data finalnego uruchomienia portalu musi zostać przesunięta. Decyzję w tej sprawie Rada będzie podejmowała na październikowym spotkaniu.

Więcej: www.urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH