EMA udostępniła narzędzie śledzące proces przeniesienia swojej siedziby FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Europejska Agencja Leków (EMA) opublikowała nowe narzędzie pokazujące główne etapy procesu przenoszenia siedziby Agencji do Amsterdamu.

- EMA ze względu na ważną rolę, jaką odgrywa w zakresie ochrony zdrowia ludzi i zwierząt w Unii Europejskiej (UE), zobowiązuje się do zapewnienia zainteresowanym stronom i społeczeństwu pełnej przejrzystości projektu relokacji. Narzędzie do śledzenia umożliwi wszystkim zainteresowanym stronom śledzenie postępów w tym zakresie - informuje na swojej stronie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

Siedziba EMA zostanie przeniesiona z Londynu do Amsterdamu przed 29 marca 2019 r., czyli dniem wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE.

Władze holenderskie zobowiązały się wybudować dla EMA w amsterdamskiej dzielnicy biznesowej Zuidas całkowicie nową, specjalnie dostosowaną siedzibę, która powinna być gotowa do użytku od 15 listopada 2019 r. W okresie przejściowym, do czasu ukończenia budowy nowego budynku, EMA zajmie tymczasowy lokal w dzielnicy Sloterdijk w Amsterdamie.

Narzędzie do śledzenia w pierwszej kolejności przedstawia ogólny przegląd głównych etapów
uzgodnionych dla każdego z obszarów zadań, z wyjątkiem komunikacji zewnętrznej, która jest działaniem ad-hoc zależnym od postępu dokonanego w innych obszarach zadań.

Następnie bardziej szczegółowo opisuje wyniki dla każdego obszaru zadań, podkreślając wyraźnie czy postępy w ich wypełnianiu są zadowalające. Dokument będzie aktualizowany co miesiąc.

Więcej: urpl.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH