EMA przypomina producentom leków o opłatach dostosowawczych

Europejska Agencja Leków przypomina wnioskodawcom i podmiotom odpowiedzialnym, że od 1 kwietnia 2014 roku zaczynają obowiązywać tzw. opłaty dostosowawcze.

Co roku Agencja dostosowuje opłaty w dniu 1 kwietnia, zgodnie ze stopą inflacji Unii Europejskiej (UE) z poprzedniego roku. Komisja Europejska jest obecnie w trakcie procedury przyjmowania rozporządzenia w sprawie dostosowania opłat wnoszonych na rzecz Agencji zgodnie ze stopą inflacji z roku 2013 roku. Pomimo że ostateczne dostosowanie nie jest jeszcze znane, Agencja spodziewa się podniesienia opłat o około 1,5%.

Agencja opublikuje wszystkie szczegóły dotyczące znowelizowanych opłat pod koniec marca, po przyjęciu przez Komisję Europejską rozporządzenia i opublikowaniu go w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i podjęciu decyzji o implementacji przez Radę Zarządzającą Agencji.

Wszystkie wnioski otrzymane do dnia 31 marca będą obciążone opłatami i zniżkami w obecnie obowiązującej wysokości. Wnioski otrzymane po tej dacie będą obciążone dostosowanymi opłatami i będą odpowiednio podlegały zmienionym zniżkom. Dla doradztwa naukowego oraz wsparcia protokolarnego datą końcową będzie data zatwierdzenia wniosku o doradztwo.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH