Dolnośląskie: izba aptekarska o umowach aptek z DOW NFZ

W wyniku rozmów izby aptekarskiej we Wrocławiu z przedstawicielami oddziału Funduszu osiągnięte zostało porozumienie w sprawie składania przez apteki wniosków w celu zawarcia umów z NFZ.

Na stronie Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ 22 grudnia opublikowana została instrukcja dla aptek: "Informatyczna obsługa procesu zawierania umów na realizację recept". Do Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące problemów z obsługą portalu świadczeniodawcy.

Jak podaje Dolnośląska Izba Aptekarska, po wielogodzinnych negocjacjach Piotra Bohatera, prezesa DIA z przedstawicielami DOW NFZ osiągnięty został konsensus w sprawie składania przez apteki wniosków w celu zawarcia umów z NFZ na wydawanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Zgodnie z pismem otrzymanym od dyrektora DOW NFZ apteki, które będą miały znaczące trudności w wypełnieniu wniosku na portalu świadczeniodawcy (lub nie będą miały dostępu do tego portalu), będą mogły złożyć wniosek wyłącznie w formie papierowej wraz z wymaganymi załącznikami, zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ.

W załącznikach dostępnych na stronie internetowe izby aptekarskiej zamieszczone zostały formularze do wypełnienia przesłane przez DOW NFZ oraz zarządzenie prezesa NFZ, z którym należy się zapoznać przed przystąpieniem do wypełnienia wniosku oraz załączników.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ poinformował, że wnioski o zawarcie umowy można składać: w delegaturach oddziału jeszcze 30 grudnia do g. 16, we Wrocławiu w dniu 30 w g. 8-20 oraz 31 grudnia w g. 8-15. Wnioski przyjmowane we Wrocławiu są sprawdzane w chwili składania. Wnioski przyjmowane w delegaturach są przekazywane do Wrocławia, gdzie poddawane są weryfikacji.

Istnieje możliwość składania wniosków wraz z wymaganymi załącznikami drogą pocztową (wówczas za datę złożenia wniosku uznaje się datę nadania przesyłki).

Więcej: www.dia.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH