Decyzja inspektora farmaceutycznego w sprawie złamania zakazu reklamy apteki

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Warszawie wydał decyzję o naruszeniu zakazu reklamy aptek. Według informacji otrzymanych w inspekcji, ukarany podmiot nie złożył odwołania.

W decyzji z 22 marca 2012 roku mazowiecki Inspektor stwierdził naruszenie artykułu 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne, poprzez prowadzenie reklamy apteki ogólnodostępnej i jej działalności za pomocą wyświetlacza tekstowego (tablicy LED), umieszczonego na elewacji zewnętrznej budynku apteki. Nakazał zaprzestania jej prowadzenia i nałożył na właściciela apteki karę pieniężną.

Przedsiębiorca bronił się przed zarzutami, informując, że od początku roku wyświetlacz był wyłączony i nie podawał żadnych informacji dotyczących reklamy jego apteki. Jednak inspektorat dysponuje nagraniami, na których zostały zarejestrowane dane ukazujące się na wyświetlaczu. Urzędnicy nie uwzględnili wyjaśnień przedsiębiorcy, że napisy naruszające zakaz reklamy apteki były włączone nieświadomie przez jednego z pracowników i w momencie, kiedy apteka była zamknięta z powodu remanentu.

Od decyzji przedsiębiorcy przysługiwało odwołanie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, za pośrednictwem Mazowieckiego Wojewódzkiego
Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji.

Do 23 kwietnia, nie wpłynęło odwołanie od tej decyzji.

Zgodnie z prawem, nadzór nad reklamą aptek i ich działalnością sprawuje wojewódzki inspektor farmaceutyczny, który jako organ I instancji wydaje decyzje nakazujące zaprzestanie prowadzenia niezgodnej z przepisami reklamy. Główny Inspektor Farmaceutyczny jest organem odwoławczy od decyzji wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH