Członkowie Rady Przejrzystości ogłoszą "strajk"?

Przedstawiciele Rady Przejrzystości są zniecierpliwieni brakiem rozporządzenia w sprawie wysokości wynagrodzenia członków i przewodniczącego Rady. Póki co pracują za darmo i nie mają pewności, czy za dotychczasowe obrady otrzymają zapłatę.

Cele, zakres zadań, tryb powoływania i funkcjonowania oraz inne kwestie dotyczące aktywności Rady Przejrzystości są opisane w ustawie o refundacji leków. Rada została powołana 7 lutego przez Ministra Zdrowia.

13 lutego odbyło się pierwsze posiedzenie Rady. Do tej pory jej członkowie spotykali się siedem razy, w tym dwa posiedzenia odbyły się w trybie nadzwyczajnym. Kwestia wydania rozporządzenia była omawiana m.in. na kolegium Ministra Zdrowia 22 lutego. Podczas spotkania ustalono, że projekt zostanie skierowany do uzgodnień wewnętrznych z terminem zgłaszania uwag 3 dni.

Czytaj. Rada Przejrzystości - na początek dwie rezygnacje. Teraz będzie już tylko lepiej?

Dodatkowy problem wynika z wypłatą wynagrodzenia za udział w już przeprowadzonych posiedzeniach. Gdyby rozporządzenie obowiązywało od dnia jej powołania, czyli 7 lutego, nie byłoby sprawy. Jednak w projekcie rozporządzenia nie ma zapisu, który umożliwia wypłacenie wynagrodzenia wstecz.

Rozporządzenie powinno jeszcze stanąć na kierownictwie resortu i zostać oddane do konsultacji. To może spowodować przeciągnięcie się terminu jego wejścia w życie do 1 kwietnia br. Nie udało nam się dzisiaj uzyskać informacji w tej sprawie w resorcie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH