Boehringer Ingelheim ogłosił wyniki finansowe za rok 2013

Prowadząca działalność naukowo-badawczą firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim ogłosiła wyniki finansowe za 2013 r. Firmie udało się zwiększyć przychód operacyjny oraz rentowność sprzedaży netto.

Wartość sprzedaży netto wyniosła ok. 14,1 mld EUR, co stanowi wzrost o 1,4% po korekcie walutowej (- 4,3% w ujęciu w EUR). Oznacza to poprawę rentowności sprzedaży netto o 2,4 punktu procentowego (wzrost do 15%). Firma spodziewa się, że w bieżącym roku finansowym wartość sprzedaży netto utrzyma się na poziomie porównywalnym z rokiem 2013. Boehringer Ingelheim zatrudnia obecnie ponad 47 400 pracowników na całym świecie, czyli o trzy procent więcej niż w roku ubiegłym.

- W 2013 roku firma Boehringer Ingelheim osiągnęła liczne sukcesy, ale też stanęła przed trudnymi wyzwaniami. Wprowadziliśmy na rynek dwa nowe produkty: afatynib - stosowany w leczeniu celowanym określonej postaci raka płuca oraz olodaterol w inhaltorze Respimat - stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) -  poinformował prof. Andreas Barner, prezes zarządu Boehringer Ingelheim.

W ciągu dwóch kolejnych lat Boehringer Ingelheim planuje wprowadzić na rynek ponad dziesięć nowych produktów stosowanych w ośmiu wskazaniach: cukrzyca, POChP, astma, rak płuca, samoistne włóknienie płuc (SWP - choroba rzadka), rzadka postać białaczki (OBS), a także leczenie i profilaktyka zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej.

W przypadku ostatniego z wymienionych wskazań, na początku kwietnia br. firma uzyskała od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków pozwolenie na dopuszczenie do obrotu eteksylanu dabigatranu. Firma pracuje obecnie nad 90 projektami badawczo-rozwojowymi. W bieżącym roku finansowym Boehringer Ingelheim planuje wprowadzenie dziewięciu nowych badanych związków do II fazy badań klinicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH