Polska złożyła ofertę współpracy dla Kosowa w zakresie ochrony zdrowia. Celem projektu jest harmonizacja kosowskiego prawa farmaceutycznego i dokumentacji zgodnie z prawem unijnym, przygotowanie pracowników Kosowskiej Agencji Leków do uczestniczenia w pracach Europejskiej Agencji ds. Leków (EMEA) oraz przeszkolenie kadry.

Polscy eksperci z sektora publicznego mogą wesprzeć kosowski sektor ochrony zdrowia korzystając przy tym z doświadczeń zdobytych w trakcie współpracy bliźniaczej z innymi krajami.

Swoje oferty twinningowe (współpracy bliźniaczej) mogą składać wszystkie kraje członkowskie UE. Propozycje będą rozpatrywane w Kosowie w drugiej połowie listopada 2008r.

Polska dotychczas występowała głównie w charakterze beneficjenta programów pomocowych. W tym roku zakończył się polsko-francuski projekt współpracy bliźniaczej, mający na celu wzmocnienie transparentności procesu refundacji leków i zaimplementowania dyrektywy przejrzystości do polskiego prawa.

W ramach projektu polscy specjaliści mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu medycyny opartej na dowodach naukowych oraz oceny technologii medycznych.

Teraz polscy specjaliści będą mogli przekazać swoją wiedzę pracownikom Kosowskiej Agencji Leków.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH