Arłukowicz rozmawiał z francuskim ministrem zdrowia o polityce lekowej

Minister Bartosz Arłukowicz rozmawiał z Marisol Touraine, ministrem zdrowia Francji. Tematem dyskusji była polityka lekowa, w szczególności kwestia dostępności leków oraz zagadnienia związane z profilaktyką i leczeniem chorób nowotworowych.

Jak czytamy w resortowym komunikacie, minister Arłukowicz przypomniał w rozmowie o podejmowanych przez Polskę działaniach w zakresie dostępności do leków, m.in. podczas nieformalnych spotkań ministrów zdrowia UE oraz w rozmowach z Komisarzem ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów Johnem Dallim.

Ponownie podkreślił konieczność uruchomienia systemu wczesnego ostrzegania o brakach leków na poziomie europejskim. W trakcie rozmowy minister Touraine potwierdziła, że we Francji występowały braki niektórych produktów leczniczych i wyraziła poparcie dla zaproponowanej przez Polskę inicjatywy.

Minister Arłukowicz i minister Touraine uzgodnili, że przedstawiciele Polski i Francji pozostaną w stałym roboczym kontakcie w celu wymiany informacji w przypadku wystąpienia braków produktów leczniczych.

Minister Arłukowicz poinformował także francuską minister zdrowia o planach wprowadzenia zmian systemowych w zakresie leczenia onkologicznego w Polsce, jednocześnie zwracając się z propozycją współpracy w tym zakresie pomiędzy ekspertami z Polski i Francji. 

Ministrowie uzgodnili, że eksperci z obu państw nawiążą stałą, roboczą współpracę w celu wymiany doświadczeń w odniesieniu do rozwiązań systemowych.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH