Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zapowiedziała 14 posiedzenie Rady Przejrzystości. Odbędzie się ono 14 maja 2016 r.

Podczas posiedzenia zostanie przygotowane stanowisko w sprawie: oceny leku Prolia (Denosumabum) we wskazaniu do leczenia osteoporozy po 55. r.ż. u kobiet po menopauzie i u mężczyzn po niepowodzeniu leczenia doustnymi bisfonianami lub z nietolerancją/przeciwwskazaniem do takiego leczenia.

Planowane jest również przygotowanie opinii w sprawie utworzenia odrębnej grupy limitowej dla leków Neulasta (Pegfilgrastinum) i Lonquex (Lipegfilgrastinum) w formie roztworów do wstrzykiwań.

Ma być także opiniowana dostępność dowodów naukowych w zakresie skuteczności klinicznej i praktycznej oraz bezpieczeństwa stosowania dożylnych wlewów witaminy C w leczeniu chorób nowotworowych.

Jak informuje AOTMiT, podczas posiedzenia ma zostać ponadto przygotowana opinia w sprawie skuteczności klinicznej i praktycznej, bezpieczeństwa stosowania oraz relacji korzyści zdrowotnych do ryzyka stosowania analogów hormonu uwalniającego gonadotropinę (leuproreliny, gosereliny, triptoreliny) w zakresie profilaktyki niepłodności u kobiet w wieku rozrodczym leczonych cyklofosfamidem.

Rada Przejrzystości zaopiniuje także dziesięć projektów programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH