Na stronie internetowej Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji poinformowano, że w poniedziałek (1 czerwca) odbędzie się kolejne, 17. posiedzenie Rady Przejrzystości.

W trakcie najbliższego posiedzenia Rada przygotowuje stanowiska w sprawie oceny leków:

• LEMTRADA (alemtuzumab) we wskazpniu: I linia leczenia dorosłych chorych na stwardnienie rozsiane o przebiegu rzutowo-remisyjnym w ramach uzgodnionego z wnioskodawcą programu lekowego "Leczenie stwardnienia rozsianego alemtuzumabem "

• PLEGRIDY (peginterferon beta-1a) we wskazaniu: leczenie postaci rzutowej stwardnienia rozsianego ramach uzgodnionego z wnioskodawcą programu lekowego.

• NOVOEIGHT (turoktokog alfa) we wskazaniu: pierwotna profilaktyka krwawień nowozdiagnozowanych pacjentów z ciężką postacią hemofilii A, wcześniej nie leczonych czynnikami osoczopochodnymi (ludzkimi) w ramach programu lekowego "Zapobieganie krwawieniom u dzieci i młodzieży z hemofilią A i B".

• SIRTURO (bedakilina) we wskazaniu: leczenie wielolekoopornej gruźlicy płuc z zastosowaniem bedakiliny (ICD-10 A15) zgodnie z zapisami uzgodnionego programu lekowego.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH