AOTM w sprawie korespondencji kierowanej do Rady

Agencja Oceny Technologii Medycznych wydała komunikat dotyczący korespondencji kierowanej do Rady Przejrzystości działającej przy Prezesie AOTM.

W związku z powtarzającym się kierowaniem materiałów, dotyczących wniosków o objęcie refundacją leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, bezpośrednio do członków Rady Przejrzystości, w tym przesyłaniem ich przez wnioskodawców na adresy prywatne lub miejsc pracy, Agencja informuje, że jest to nieuprawnione.

Obsługą administracyjno-organizacyjną Rady Przejrzystości zajmuje się wyłącznie AOTM, więc cała korespondencja, zarówno tradycyjna, jak i elektroniczna, powinna być przekazywana na ręce prezesa AOTM.

Informuje ponadto, że Rada nie będzie zapoznawać się z materiałami dotyczącymi procedowanych wniosków o objęcie refundacją albo innych zleceń Ministra Zdrowia, które nie zostały przekazane we właściwy sposób i zweryfikowane analitycznie przez AOTM.

Właściwymi sposobami przedstawiania argumentacji przez wnioskodawców lub przekazywania dodatkowych informacji Radzie są:

- przekazanie analiz dołączonych do wniosku o objęcie refundacją leku albo przesłanie analiz na prośbę Agencji;


- uzupełnienie/skorygowanie wniosku o objęcie leku refundacją, w tym załączonych do niego materiałów;


- złożenie uwag do opublikowanej analizy weryfikacyjnej AOTM lub w związku z upublicznionym porządkiem obrad Rady Przejrzystości.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH