AOTM o zgłaszaniu uwag do analiz składanych do wniosków refundacyjnych

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych informuje o możliwości i zasadach zgłaszania uwag do analiz składanych przez wnioskodawców przy staraniach o objęcie leku refundacją.

Zgodnie z art. 35 ust. 4 ustawy o refundacji leków oraz z zarządzeniem prezesa Agencji nr 18/2012 z 23 maja 2012 r., w BIP AOTM publikowane są analizy weryfikacyjne Agencji w sprawie oceny leku oraz analizy wnioskodawcy, stanowiące załącznik do wniosku refundacyjnego złożonego do ministra zdrowia.

Do powyższych analiz można będzie zgłaszać uwagi w terminie 7 dni od ich opublikowania. Osoby zgłaszające uwagi mają obowiązek przedstawić je na formularzu, którego integralną częścią jest Deklaracja Konfliktu Interesów (DKI). Zgłoszone uwagi są rozpatrywane przez Agencję i zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej razem z wypełnioną DKI.

Agencja zastrzega, że będzie rozpatrywała jedynie uwagi dostarczone we wskazanym w ustawie terminie tj. 7 dni. Warunkiem ich rozpatrzenia jest złożenie podpisanego oryginalnego formularza. Przesłanie uwag jest jednocześnie zgodą na opublikowanie przekazanych dokumentów w Biuletynie Informacji Publicznej AOTM.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH