Selvita S.A.: dofinansowanie projektu dot. innowacyjnych leków onkologicznych

Selvita S.A. z siedzibą w Krakowie oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zawarły umowę z o dofinansowanie projektu pt. "Innowacyjne leki onkologiczne oddziałujące na metabolizm komórek nowotworowych".

Celem projektu jest opracowanie nowych małocząsteczkowych substancji, które będą hamować szlaki sygnałowe aktywujące metabolizm w komórkach nowotworowych. Celami terapeutycznymi projektu są białka regulujące metabolizm węglowodanów, tłuszczy oraz białek, a także funkcjonowanie mitochondriów, czyli procesów zaburzonych w chorobach nowotworowych i leżących u podstaw transformacji nowotworowej. Rozwój nowych terapii w oparciu o inhibitory metabolizmu oraz ogromne możliwości łączenia nowopowstałych terapii z już istniejącymi będzie miał ogromny wpływ na sposoby leczenia raka.

Wartość całkowita projektu netto wynosi 23,3 mln zł, w tym wartość dofinansowania 17,2 mln zł. Czas realizacji został przewidziany na lata 2013-2015. Projekt otrzymał wsparcie w ramach Działania 1.4 "Wsparcie projektów celowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH