Projekt badawczy - czy to szansa dla osób z zerwanym ścięgnem Achillesa? Lekarze prowadzący badania będą też oceniać wpływ zastosowania komórek macierzystych na proces gojenia ścięgna Achillesa. Fot. Fotolia

Carolina Medical Center w Warszawie rozpoczyna nowy projekt badawczy - poszukuje osób z całkowicie zerwanym ścięgnem Achillesa.

Od sierpnia do listopada 2016 r. Klinika czeka na zgłoszenia pacjentów, u których rozpoznano lub występuje podejrzenie całkowitego uszkodzenia ścięgna Achillesa. Udział w projekcie badawczym jest całkowicie bezpłatny - informuje Ewelina Stasiuk, specjalista ds. marketingu w Klinice.

Celem programu jest rozwój wiedzy medycznej i udoskonalenie stosowanych metod leczenia stawu skokowego. Lekarze prowadzący badania będą też oceniać wpływ zastosowania komórek macierzystych na proces gojenia ścięgna Achillesa.

Poszukiwane są osoby w wieku 18-50 lat, z całkowicie zerwanym ścięgnem Achillesa, bez ingerencji operacyjnych w przeszłości. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Carolina Medical Center w Warszawie, gdzie będą kwalifikowani do programu.

W ramach projektu pacjenci mają zagwarantowane:
• bezpłatne konsultacje ortopedyczne;
• bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny;
• bezpłatne leczenie operacyjne rekonstrukcji uszkodzonego ścięgna Achillesa;
• bezpłatną rehabilitację pooperacyjną;
• bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny w ramach kontroli pooperacyjnej procesu gojenia.

Więcej informacji nt. kryteriów wyboru pacjentów do projektu, kryteriów wykluczających (np. innych schorzeń) oraz warunków udziału w programie znajduje się na stronie: https://carolina.pl/poszukujemy-osob-z-calkowicie-zerwanym-sciegnem-achillesa/.

Projekt "Wykorzystanie autologicznych mezenchymalnych komórek macierzystych w procesie regeneracji rekonstruowanego ścięgna Achillesa" Carolina Medical Center realizuje we współpracy z Harvard Medical School, University of Pittsburgh oraz Centrum Onkologii w Warszawie, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy LUX MED. To placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i  prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Klinika ma duże doświadczenie w medycynie sportowej – jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego.

Placówka była także wybrana przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012, a Międzynarodowa Federacja Piłkarska wyróżniła ją tytułem FIFA Medical Clinic of Excellence.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH