Naukowcy: zażywanie aspiryny może prowadzić do utraty wzroku?

Długotrwałe przyjmowanie aspiryny może prowadzić do utraty wzroku - wynika z najnowszych badań naukowców z University of Wisconsin.

Jak podaje portal dziennik.pl, według badaczy z University of Wisconsin przyjmowanie aspiryny przez 10 lat zwiększa ryzyko utraty wzroku. Z ich badań wynika, że zażywanie leku może prowadzić do wysiękowego (mokrego) zwyrodnienia plamki żółtej, które jest groźniejsze od postaci suchej.

Badanie przeprowadzono z udziałem prawie pięciu tysięcy wolontariuszy w wieku 43-86 lat. Co pięć lat wolontariusze mieli sprawdzany wzrok. Całe badanie trwało 20 lat.

Więcej: www.dziennik.pl

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH