Na przekór naturze, czyli czy ojciec może karmić dziecko... piersią? Czy można sobie wyobrazić, by osoba karmiąca namalowana przez Stanisława Wyspiańskiego miała twarz... mężczyzny? Można, tylko po co?

Mężczyzna karmiący piersią? To nie żart ani prowokacja. Nie mówimy również o starych, czy najnowszych produkcjach z Hollywood... Światowe media obiegła informacja o 26-letni studencie ekonomii ze Szwecji, który bardzo chce, aby z jego męskich piersi popłynęło mleko. Lekarze komentują sytuację krótko: wynaturzenie.

 Inni widzą w eksperymencie krok w kierunku udowodnienia, że homoseksualiści mogą adoptować dzieci. Inni radzą zwolennikom takich zachowań, by się głęboko zastanowili nad... kondycją władnego umysłu!

Aby spełnić swoje marzenie, poddał się szokującemu eksperymentowi. Kilka razy dziennie podłącza sobie do sutka specjalną pompę, której zadaniem jest stymulacja produkcji mleka przez organizm. Eksperyment nadzoruje jeden z największych uniwersytetów medycznych w Europie: Instytut Karolinska w Sztokholmie. Szwedzcy endokrynolodzy przewidują, że po kilku miesiącach stymulacji z piersi mężczyzny popłynie pierwsza kropla mleka. Specjaliści komentują sytuację krótko: wynaturzenie...

Czy Ragnar Bengtsson ze Szwecji zostanie karmiącym ojcem?

– Jeśli okaże się, że mleko ma wysokie wartości odżywcze, będzie to prawdziwy przełom – stwierdził mężczyzna.

Wątpliwości profesorów
W to, czy mleko będzie pełnowartościowe, wątpi prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

– Mechaniczne drażnienie brodawki sutkowej u mężczyzn może spowodować wystąpienie mlekotoku. Pytanie tylko, jakie właściwości będzie miał pokarm, który powstaje w organizmie mężczyzny, czyli w środowisku hormonalnym obcym dla produkcji pełnowartościowego mleka – zastanawia się w rozmowie z portalem rynek zdrowia.pl prof. Stanisław Radowicki.

– Pytanie zasadnicze: czemu taki eksperyment ma służyć? To jest zupełnie bez sensu! - twierdzi prof. Ewa Helwich, krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii. – Natura stworzyła do rodzenia i karmienie dzieci kobiety, nie ma takiej potrzeby, aby te role przejmował mężczyzna. Jeśli kobieta z różnych powodów nie może karmić, są przecież preparaty mlekozastępcze - tłumaczy lekarka.

Kolejna próba
Szwed nie jest pierwszym  mężczyzną, któremu zamarzyło się, aby jego organizm przejął funkcje typowe dla organizmu kobiety.

W 2002 roku mężczyzna ze Sri Lanki karmił córkę piersią, ale zdecydował się na to w akcie desperacji, gdy zmarła jego żona, a dziewczynka nie chciała przyjmować innych pokarmów. Lekarze podejrzewają, że organizm ojca produkował dużą ilość prolaktyny, bo był on chory na hiperprolaktynemię. U zdrowych mężczyzn śladową laktację można wywołać po kuracji hormonalnej, ale Szwed chce dojść do tego w sposób naturalny.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH