Kraków: projekt ułatwiający transfer technologii medycznych

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II uczestniczy w międzynarodowym projekcie, którego głównym celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy klinikami i szpitalami a sektorem małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w zakresie transferu technologii medycznych do biznesu.

Krakowski Szpital Specjalistyczny zajmuje się promocją projektu, realizacją zadań mających na celu opracowanie systemu transferu technologii, a także rekrutowaniem uczestników warsztatów projektowych (pracowników szpitali i przedsiębiorstw).

Do tej pory zorganizowane zostały trzy edycje warsztatów innowacyjnych: we wrześniu 2010 r. pn. "Innowacyjny Szpital - pola współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami"; we wrześniu 2011 r. - na temat rozwiązywania konkretnych problemów natury badawczej, rynkowej oraz finansowej (warsztaty poświęcone zostały projektowi rozwoju i implementacji Platformy Badań Przesiewowych w różnych obszarach medycyny; w marcu 2012 r. warsztaty poświęcone zostały możliwościom wdrożenia nowatorskiego suplementu diety.

Ponadto w ramach projektu InTraMed-C2C ("Innovation transfer in the medical sector from clinics to companies”) opracowana została "Baza innowacji w sektorze medycznym".

Zamieszczane są w niej opisy innowacyjnych produktów i usług, których autorami są pracownicy sektora medycznego. Zadaniem bazy danych jest łączenie innowacyjnych pomysłów personelu szpitali i klinik z profilami MŚP, które te pomysły mogłyby wdrożyć. Bazą zarządzają partnerzy projektu, w tym Krakowski Szpital Specjalistyczny.

W marcu 2013 r. planowane jest zorganizowanie międzynarodowej konferencji z udziałem ekspertów z zakresu transferu innowacji w sektorze medycznym oraz pracowników klinik i szpitali, firm i instytucji z otoczenia biznesu. Będzie ona zwieńczeniem całego projektu InTraMed-C2C.

W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane rezultaty działań wszystkich partnerów projektu.

Szczegółowe informacje na temat projektu InTraMed-C2C na stronie: http://intramed-c2c.eu/pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH