Jak zdobyć 170 mln euro na badania biomedyczne?

Instytucje naukowe, małe i średnie firmy oraz przedstawiciele grup pacjentów do 8 kwietnia mogą zgłaszać wnioski o dotacje z Unii Europejskiej na badania biomedyczne, m.in. nad lekami przyszłości. Do podziału jest ok. 170 mln euro.

Wnioski są przyjmowane w ramach projektu Innovative Medicine Institute (IMI) - informuje biuro prasowe Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (INFARMA) w piątkowym komunikacie.

"Budżet przeznaczony na dotacje dla potencjalnych beneficjentów wynosi w tym roku ok. 170 mln euro" - podano w komunikacie.

Magdalena Gunn z IMI uważa, że "poprzez uczestnictwo w projektach IMI badacze uniwersyteccy mają unikatową szansę na współpracę z najlepszymi naukowcami z całej Europy, a także realizację badań biomedycznych nad lekami przyszłości na najwyższym poziomie".

Innovative Medicines Initiative to partnerstwo publiczno-prywatne powstałe we współpracy Komisji Europejskiej i Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych EFPIA. Jest największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. Celem IMI jest wspieranie współpracy pomiędzy ekspertami z sektora publicznego oraz prywatnego, a także zwiększenie zaangażowania środowiska akademickiego w projekty badawcze.

Z wnioskami mogą występować uniwersytety, instytuty naukowe, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele grup pacjentów.

Jedenasta już tura naboru wniosków obejmuje 8 obszarów: artretyzm, choroba Alzheimera, onkologia, choroby przenoszone przez zwierzęta, nowe narzędzia wspierające rozwój leków, oporność antybakteryjną (dwa tematy) oraz wpływ medycyny na środowisko.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH