HCC 2018: nowe technologie medyczne - od projektu do wdrożenia Miejscem III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach; FOT. PTWP

Kilka sesji III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2018, Katowice, 8-10 marca br.) dotyczyć będzie możliwości powstawania oraz praktycznych wdrożeń nowych technologii medycznych.

- Czy postęp w nauce spowoduje, że technologie zastąpią kiedyś lekarzy w onkologii? To nieco prowokujące pytanie, ale powinniśmy o tym rozmawiać - podkreślał prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach, biorący udział w pracach Rady Naukowej III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Dr Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zgodził się w trakcie jednego ze spotkań Rady Naukowej HCC, że postęp technologiczny w medycynie jest imponujący. - Z drugiej strony trzeba pilnie odpowiedzieć na pytanie, kto za to wszystko zapłaci? - stwierdził.

Dodał, że rozwój technologii to oczywiście tylko jeden z powodów, dla których środowisko medyczne wraz z decydentami musi skutecznie poszukiwać źródeł finansowania coraz droższej opieki zdrowotnej.

Trzecia już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2018) odbędzie się od 8 do 10 marca br. Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowano 52 sesje panelowe, debaty i prezentacje z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 3 tys. gości.

Miejscem III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

Poniżej wybrana tematyka niektórych sesji poświęconych różnym aspektom innowacyjności w sektorze medycznym.

8 marca 2018 r. | godz. 12.00-13.30
Innowacje w medycynie - cz. I. Nowość, innowacja a przełom w medycynie i farmacji
• Nowe technologie medyczne - czy naprawdę wiemy, dokąd zmierzamy?
• Jak powinien wyglądać model współpracy nauka - państwo - przemysł?
• Start-upy w medycynie; bioinformatyka, sztuczna inteligencja
• Postęp technologiczny w medycynie ma swoją cenę. Kto zapłaci?

8 marca 2018 r. | godz. 14.15-15.45
Innowacje w medycynie - cz. II. To naprawdę dzieje się w polskim systemie ochrony zdrowia
• Innowacyjna chirurgia jaskry
• Leczenie zaburzeń rytmu serca. Innowacje, które zmieniły nasze spojrzenie na problem. Perspektywa kardiologa i kardiochirurga
• Nadciśnienie tętnicze i niewydolność serca. Sposób, w jaki połączenie nowych technologii i klasycznej wiedzy medycznej prowadzi do innowacji w medycynie

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH