Prof. Roman Kaliszan został uhonorowany Honorową Nagrodą Zaufania ''Złoty Otis 2013'' w dziedzinie farmacji. Dr Miłosz Jaguszewski otrzymał Nagrodę im. Jana Uphagena dla młodych naukowców.

Jak informuje Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, prof. Roman Kaliszan, kierownik Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki GUMed został uhonorowany Honorową Nagrodą Zaufania ''Złoty Otis 2013'' w dziedzinie farmacji. Kapituła doceniła szczególne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne profesora oraz wrażliwość społeczną.

''Złoty OTIS'' to nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego oraz ruch środowiskowy inicjujący polskie i międzynarodowe akcje promujące zdrowie. Przyznawana jest od sześciu lat w dwóch sekcjach: produktowej i społecznej. Nagrody społeczne (honorowe) przyznawane są osobom, stowarzyszeniom polskim i zagranicznym oraz dziennikarzom i mediom, których działania mają pozytywny wpływ na rozwój poszczególnych dziedzin opieki zdrowotnej.

Dr Miłosz Jaguszewski, asystent w Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed otrzymał tegoroczną Nagrodę im. Jana Uphagena dla młodych naukowców w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 8 lutego br. w Domu Uphagena w Gdańsku.

Nagrodę im. Jana Uphagena ustanowiono w 2003 r. jako element funkcjonującej już wiele lat nagrody im. Jana Heweliusza. Do 2006 r. nosiła nazwę “Młody Heweliusz”. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk humanistycznych. Honoruje się nią gdańskich badaczy, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH