Frost&Sullivan: inteligentne pigułki w natarciu

Postęp technologiczny w obszarze minimalnie inwazyjnych urządzeń diagnostycznych powoduje, że ich popularność wzrośnie rekordowo w latach 2018-2020 - prognozuje firma doradcza Frost&Sullivan.

O ile pewne zastosowania tzw. inteligentnych pigułek, takie jak diagnostyka obrazowa i monitorowanie stanu zdrowia, zostały już pomyślnie wprowadzone na rynek, o tyle skuteczność innych, takich jak mechanizm uwalniania leku w organizmie czy zabiegi chirurgiczne, musi zostać jeszcze potwierdzona w badaniach klinicznych. Obecnie duży nacisk kładzie się na komercjalizację bezprzewodowych kapsułek endoskopowych i czujników połykalnych do monitorowania objawów wewnętrznych.

Analiza przygotowana przez Frost & Sullivan pt. "Innowacje w dziedzinie inteligentnych pigułek", stwierdza wyraźny trend w kierunku małoinwazyjnych i zdalnie sterowanych urządzeń do diagnostyki i terapii. Inteligentne pigułki są również szeroko stosowane w panendoskopii i zastępują bardziej inwazyjne narzędzia endoskopowe. Postęp w obszarze technologii wspomagających, takich jak łączność bezprzewodowa, zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjenta oraz miniaturyzacja, z pewnością przyczyni się do szerszego zastosowania inteligentnych pigułek.

- W ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat w branży inteligentnych pigułek prawdopodobnie pojawi się mnóstwo nowych produktów, oferujących ogromne możliwości współpracy pomiędzy branżą a środowiskiem akademickim. O ile kompleksowe projekty opracowane przez branżę mogą doprowadzić do opracowania przełomowych produktów takich jak kapsułki endoskopowe, o tyle właśnie dzięki wykorzystaniu koncepcji z obszaru nauk podstawowych i stosowanych na uniwersytetach oraz w centrach badawczych możliwe będzie uzyskanie większego zróżnicowania produktów oraz wzrostu wartości - twierdza Bhargav Rajan, analityk ds. badań firmy. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH