BCC: zdrowie jednak innowacyjne Medycyna rozwija się dzięki innowacjom. Fot. mat. pras.

Minister zdrowia wszedł w skład Rady ds. Innowacyjności. W pierwszym proponowanym składzie Rady - na co zwrócił uwagę BCC - ministra zabrakło.

BCC z dużą satysfakcją odnotował fakt uwzględnienia w składzie Rady ds. Innowacyjności również osoby ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Rada została utworzona 11 stycznia przez premiera Mateusza Morawieckiego i w jej początkowym składzie nie przewidziano ministra zdrowia, o co upomniał się BCC.

Słuszna decyzja docenienia roli innowacji w ochronie zdrowia i włączenia ministra K. Radziwiłła do Rady, daje nadzieję na systemowe zajęcie się tym zagadnieniem, nadanie mu odpowiedniej rangi i ustalenie właściwej polityki państwa w tym zakresie - podał BCC w stanowisku dla mediów.

BCC przypomina, iż raport Polskiej Akademii Nauk o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku, wskazuje, że innowacje w obszarze technologii medycznych i ochrony zdrowia oraz uzyskana dzięki nim poprawa zdrowia publicznego mogą zmniejszać obciążenia związane z chorobami i tworzyć szanse wzrostu zatrudnienia.

BCC sugeruje też utworzenie przy MZ zespołu ds. innowacji w ochronie zdrowia, w skład którego weszliby również przedstawiciele stosownych instytucji i eksperci z zakresu innowacyjności w ochronie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH