AstraZeneca rozbuduje centrum badań klinicznych, zatrudni ok. 200 specjalistów Proces rekrutacji i przeszkolenia nowych 200 pracowników AstraZeneca Pharma Poland zaplanowała do końca 2018 r. Fot. Archiwum

AstraZeneca Pharma Poland ogłosiła plany rozbudowy Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych. Firma zamierza zatrudnić ok. 200 nowych pracowników i rozszerzyć zakres działania.

Celem obecnej zmiany w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych jest zwiększenie liczby wykonywanych badań.

- Aby to było możliwe, tworzymy nowe stanowiska pracy i chcemy przyciągnąć do nas wysokiej klasy specjalistów. To działanie odzwierciedla strategiczny kierunek globalnego rozwoju firmy, inwestującej dotychczas w Polsce ponad 120 mln zł rocznie w działalność szeroko rozumianą, jako badania i rozwój - podkreśla dr Patryk Mikucki, dyrektor ds. badań i rozwoju regionu Europa w AstraZeneca.

Jarosław Oleszczuk prezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland podkreśla, że pacjenci na całym świecie oczekują nowych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych terapii.

- Warunkiem dostępu do nowoczesnych leków są dobrze zaplanowane i przeprowadzone badania kliniczne, kluczowy element procesu dopuszczenia leku do obrotu. Dlatego tak ważne jest rozwijanie kompetencji w tym zakresie - dodaje prezes Oleszczuk.

Utworzone w Polsce - jako pierwsze w tej części Europy - Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych AstraZeneca istnieje od 2011 r. i zatrudnia obecnie ponad trzysta osób. Firma planuje zwiększenie kadry o ok. 200 nowych pracowników, co sprawi, że będzie to największy w Polsce - i jeden z największych na świecie - zespołów wyspecjalizowanych w globalnej koordynacji badań klinicznych. Razem ze wzrostem zatrudnienia w dziale GMD (Global Medicines Development) zwiększona zostanie też liczba pracowników w innych działach, co w efekcie spowoduje, że organizacja AstraZeneca Pharma Poland będzie liczyła ponad 1000 osób.

Firma poszukuje przede wszystkim doświadczonych specjalistów z sektora badań klinicznych, lekarzy, pracowników jednostek klinicznych i naukowych, badaczy, a także absolwentów studiów medycznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, czy biologicznych i pokrewnych oraz kierunków technicznych.

Centrum będzie zajmować się m.in. planowaniem sposobu wykonania badania, koordynacją rekrutacji pacjentów, gromadzeniem danych klinicznych i zarządzaniem nimi. Proces rekrutacji i przeszkolenia nowych 200 pracowników jest zaplanowany do końca 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

  • MSD

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH