Żywiecki producent sprzętu medycznego o ponad 50 proc. zwiększył sprzedaż krajową Do osiągnięcia korzystnych wyników na krajowym rynku przyczyniła się przede wszystkim dostawa 1,5 tys. łóżek rehabilitacyjnych dla Caritas Polska - podał Famed. Fot. Archiwum

O ponad 50 proc. zwiększyła się w 2017 r. liczona rok do roku krajowa sprzedaż w produkującej sprzęt medyczny spółce Famed Żywiec. Sięgnęła ona ponad 16 mln zł - podały we wtorek (30 stycznia) służby prasowe firmy. Wzrosła też sprzedaż zagranicą.

"Dochody uzyskane przez Famed Żywiec w 2017 r. przewyższyły wynik z rekordowego dla spółki 2016 r., kiedy to sprzedaż przekroczyła 42 mln zł. Z uwagi na specyfikę branży i charakter zawieranych kontraktów dane zostaną ostatecznie potwierdzone po zaplanowanym na marzec audycie" - podała w komunikacie spółka.

Famed wskazał, że do osiągnięcia korzystnych wyników na krajowym rynku przyczyniła się przede wszystkim dostawa 1,5 tys. łóżek rehabilitacyjnych dla Caritas Polska. Żywiecki producent wyposażył również otwarty w listopadzie 2017 r. nowy szpital we Wrocławiu, gdzie trafiło ponad 150 zestawów obejmujących m.in. łóżka Famed Nano wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi. Z żywieckiego sprzętu będzie korzystał też jeden ze szpitali w Krakowie.

Spółka podała, że w minionym roku Famed zintensyfikował współpracę z amerykańską firmą GE Healthcare, światowym liderem w segmencie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Żywczanie stali się wyłącznym dystrybutorem wytwarzanych przez nią ramion C, czyli mobilnych aparatów RTG.

- Efektem jest ok. 10-proc. udział w rynku krajowym, w segmencie ramion C. Do osiągnięcia w krótkim czasie satysfakcjonującego wyniku niewątpliwie przyczyniła się komplementarność oferty obu firm. Dzięki współpracy z GE możemy dostarczyć szpitalom optymalnie dopasowane zestawy wyposażenia sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii, obejmujące stoły operacyjne i łóżka kompatybilne z urządzeniami do prześwietleń - wyjaśnił dyrektor sprzedaży krajowej Famed Żywiec Roman Rynkiewicz.

Firma pochwaliła się, że rynek pozytywnie zareagował na ubiegłoroczne premiery, m.in. stołu operacyjnego Famed Hyperion o udźwigu 500 kg, który umożliwia lekarzom wykonywanie zabiegów z każdej dyscypliny chirurgicznej, a także łóżko szpitalne na oddziały intensywnej terapii Famed Prodigy, wyposażone w szereg rozwiązań wspomagających prace personelu i zwiększające bezpieczeństwo pacjenta m.in. dzięki antyseptycznej nanotechnologii srebra.

Nowe stoły trafiły już do placówek medycznych w Polsce, krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

Famed w ub.r. zadebiutował też w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, których rynki są szczególnie restrykcyjne pod względem norm dla sprzętu medycznego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH