Wrocław: pracownia hemodynamiki ma nowy aparat angiokardiograficzny Nowy angiokardiograf kosztował 2,6 mln zł

Dolnośląski Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka oddaje do użytku po remoncie pracownię hemodynamiki wyposażoną w aparat angiokardiograficzny.

Pracownia hemodynamiki działa w lecznicy od września 2000 r. Poprzedni aparat był intensywnie użytkowany przez 9 lat: łącznie wykonano na nim 11 232 badań. Pomimo awarii angiokardiografu Oddział Kardiologiczny nie przerwał prowadzenia ostrych dyżurów hemodynamicznych. Badania ostrodyżurowe i planowe wykonywane były na sprzęcie użyczonym przez NZOZ Wrocławskie Centrum Medyczne EUROMEDIC Diagnostics Polska.

Rocznie w Pracowni wykonywanych jest około 1000-1100 koronarografii, 500 angioplastyk wieńcowych. Pracownia pełni 24 godzinne dyżury hemodynamiczne dla ostrych zawałów serca (rocznie około 360 przypadków leczonych angioplastyką) i ma akredytację Sekcji Kardiologii Inwazyjnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W październiku 2009 r. za kwotę 2,6 mln zł ze środków uzyskanych w ramach kredytu bankowego szpital kupił nowy aparat angiokardiograficzny. Zakup związany był również z koniecznością przeprowadzenia remontu pracowni: demontażem starego urządzenia i montażem nowego.

Aparat Artis zee firmy Siemens to unikalny w swej konstrukcji i konfiguracji system angiokardiograficzny montowany na podłodze, pozwalający spełnić rosnące wymagania zarówno lekarzy interwencyjnych, jak i potrzeby diagnostyczne pacjentów. Zaletą aparatu jest doskonała jakość obrazowania, łatwość użytkowania oraz minimalizacja dawki RTG.  

Sprzęt umożliwia wykonywanie pełnego zakresu badań i przeprowadzenie zabiegów interwencyjnych w szczególności w zakresie: kardiologii interwencyjnej, elektrofizjologii, pediatrii i ogólnych badaniach naczyń.

Aparat  oprócz doskonałego obrazowania i dostępu do  pacjenta w każdym możliwym położeniu ramienia i stołu, zapewnia doskonalszy system lampy rentgenowskiej, w której zastosowano m.in. 3 ogniska, a także innowacyjny system dodatkowej filtracji chroniący pacjenta i personel przed rozproszonym promieniowaniem RTG.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH