Warszawa: rezonans magnetyczny 3T  w WIM

Nowy rezonans magnetyczny 3T w Wojskowym Instytucie Medycznym pozwoli na rozszerzenie możliwości diagnostycznych placówki. Koszt sprzętu to ponad 11 mln zł.

Wymiana wysłużonego rezonansu magnetycznego następuje w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. 

Specjalistyczna aparatura medyczna zostanie umieszczona w Zakładzie Radiologii Lekarskiej, a z jej usług będą korzystać wszystkie oddziały klinicznie Instytutu. Inwestycja przyczyni się do zaspokojenia większości potrzeb obecnych i potencjalnych pacjentów.

Projekt obejmuje zakup systemu rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnym sprzętem informatycznym, który umożliwi rozbudowę stosu pamięci masowych. W efekcie możliwe będzie archiwizowanie i udostępnianie drogą elektroniczną wyników badań poszczególnym oddziałom/klinikom Instytutu.

Rezonans magnetyczny 3T, będący przedmiotem inwestycji, posiada nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, które umożliwiają szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę, uzyskanie nowych sekwencji pomiarowych, umożliwiających wykonywanie szeregu badań w czasie rzeczywistym, zwiększenie możliwości diagnostycznych poprzez skrócenie czasu wykonania badania. Badania uzyskają zwiększenie rozdzielczości przestrzennej i czasowej, większą rozdzielczość częstotliwościową w badaniach spektroskopowych.

Wyposażenie Wojskowego Instytutu Medycznego w nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego spowoduje również poprawę działania systemu ratownictwa medycznego, w tym również w sytuacjach zdarzeń masowych kwalifikujących się w obszar zarządzania kryzysowego.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH