Targi Salmed 2012: nie tylko prezentacja sprzętu

Około 300 firm z 22 krajów weźmie udział w rozpoczynających się w środę (14 marca) Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed 2012. Imprezie towarzyszyć będą liczne konferencje, seminaria i szkolenia.

Wystawcy zaprezentują m.in.: aparaturę, instrumenty medyczne, sprzęt laboratoryjny, rehabilitacyjny i stosowany w medycynie ratunkowej, rozwiązania informatyczne w ochronie zdrowia, a także wyposażenie placówek medycznych.

Organizatorzy zapowiadają ekspozycję ok. 100 nowości, m.in. w wyposażeniu sal operacyjnych, diagnostyce obrazowej, wyposażeniu szpitali i gabinetów.

Podczas tegorocznej edycji targów zaplanowano wyjątkowo dużo wydarzeń uzupełniających ofertę dostawców - spotkania, konferencje, seminaria, szkolenia.

Dotyczyć będą m.in. technologii informacyjnych wspierających procesy zarządzania jednostkami ochrony zdrowia, systemów obiegu informacji i dokumentów, bezpieczeństwa danych oraz wdrożeń z zakresu telemedycyny, a ponadto - technik stosowanych w medycynie ratunkowej czy roli medycznych laboratoriów diagnostycznych w systemie opieki zdrowotnej.

Nie zabraknie dyskusji poświęconych regulacjom prawnym w ochronie zdrowia, w tym zadaniom samorządów w kontekście ustawy o działalności leczniczej i projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Jedno ze szkoleń obejmować będzie prawo zamówień publicznych z sektorze medycznym.

Partnerem medialnym Targów Salmed 2012, które zakończą się w piątek (16 marca), jest m.in. miesięcznik Rynek Zdrowia i portal rynekzdrowia.pl. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH