Rośnie wartość rynku urządzeń do elektrokardiografii

Z analizy firmy doradczej Frost & Sullivan wynika, że polski rynek urządzeń do elektrokardiografii czeka stabilny wzrost w latach 2011-2016.

Jak poinformowała Dominika Grzywińska, analityk sektora opieki zdrowotnej z warszawskiego oddziału Frost & Sullivan, ze względu na dynamiczny rozwój niepublicznego sektora ochrony zdrowia w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przewiduje się dalszy wzrost rynku urządzeń do elektrokardiografii.

Z najnowszej analizy Frost & Sullivan pt. ''Prognoza dla rynku  urządzeń do elektrokardiografii w Europie Środkowo-Wschodniej'' wynika, że w 2011 r. przychody tego sektora wyniosły 63,3 mln USD i przewiduje się, że w 2016 powinny osiągnąć wartość 83,9 mln USD. W analizie wzięto pod uwagę następujące kraje: Bułgarię, Czechy, Węgry, Polskę i Rumunię.

Urządzenia do elektrokardiografii, zwłaszcza do spoczynkowego EKG, stają się w Europie Środkowo-Wschodniej powszechnie dostępne. Praktycznie wszystkie placówki wyposażone są w tego rodzaju urządzenia, co prowadzi do zbliżającego się nasycenia rynku. Zaobserwowany trend dodatkowo potęguje fakt, że w zakresie rozwoju technologii niewiele się zmienia - na rynek nie wprowadza się żadnych nowych rozwiązań, które  w sposób znaczący zwiększałyby kliniczną wartość dodaną tych produktów.

Dynamiczny rozwój niepublicznych ośrodków opieki zdrowotnej, w szczególności w Polsce, Bułgarii i Rumunii, generuje znaczny popyt na nowe jednostki monitorowania pacjentów kardiologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH