Do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim dzięki środkom unijnym trafi w tym roku nowoczesny sprzęt na oddział diagnostyki obrazowej. Aparatura pozwoli na m.in. poszerzyć zakres badań i skrócić czas oczekiwania pacjenta.

Szpital pozyskał unijne fundusze w ramach dwóch projektów na doposażenie oddziałów. Na oddział diagnostyki obrazowej w tym roku trafi sprzęt o wartości 4,5 mln zł - pisze Gazeta Ostrowska.

– Oddział wzbogaci się o nowoczesny, 16-rzędowy tomograf komputerowy, który pozwoli na poszerzenie zakresu naszych badań i skróci czas oczekiwania pacjenta. Ponadto zostaną zakupione nowoczesne aparaty rentgenowskie i aparat usg. Oddział zostanie też wyposażony w mammograf, dzięki czemu będziemy starać się o kontrakt z NFZ-em na badania profilaktyczne dla kobiet – mówi Wojciech Głowinkowski, szef szpitalnej diagnostyki obrazowej.  

Drugi projekt jaki spotkał się z aprobatą dotyczył Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nowoczesne karetki dla szpitala zostaną zakupione za 1, 4 mln złotych.

– Z pozyskanych środków zakupimy 3 w pełni wyposażone ambulanse sanitarne. Nasz SOR będzie jednym z najmłodszych i najnowocześniejszych w Wielkopolsce – opowiada ordynator ostrowskiego SOR-u Dariusz Bierła.

Ostrowskie pogotowie posiada 5 zespołów ratownictwa medycznego: 3 karetki specjalistyczne z lekarzem i 2 podstawowe z ratownikami medycznymi - czytamy w Gazecie Ostrowskiej.

Wcześniej szpital zyskał i inną nowoczesną aparaturę przekazaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 – To m.in. najnowszy aparat do znieczulania dzieci, mikroskop diagnostyczny i operacyjny, videolaryngoskop z torem wizyjnym, który pozwala na ocenę w jamach nosa zmian chorobowych czy przerostowych. Ponadto na oddziale jest już także rhinomanometr, służący do oceny węchu i przepływu powietrza w jamie nosowej – mówi ordynator oddziału laryngologicznego Janusz Garstka.

Dyrekcja szpitala już myśli nad sposobem pozyskania kolejnych środków z Unii Europejskiej, aby doposażyć oddział intensywnej terapii dla dzieci i dorosłych.

– Oddział ten, który byłby w zupełnie innym miejscu niż dotychczas, miałby zasięg ponadregionalny. Chcemy na nim stworzyć 12 łóżek dla dorosłych, 2 stanowiska dla dzieci do 18. roku życia i 5 stanowisk dla niemowlaków. Będziemy się starać o pozyskanie ok. 7 mln zł – podsumowuje dyrektor ostrowskiego ZZOZ-u Tomasz Gostomczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH