Medicalgorithmics: wzrost przychodów o blisko 80 proc.

1 września 2014 roku Medicalgorithmics SA opublikowała raport półroczny za 2014 rok. Po raz kolejny przychody i zysk netto wzrosły znacząco w porównaniu z wynikami okresu analogicznego 2013 roku.

Wpływ na wyniki miał wzrost sprzedaży najbardziej rentownych usług (usługi abonamentowe) oraz zwiększona sprzedaż urządzeń, także na zamówienia od nowych partnerów.

W I półroczu 2014 r. w porównaniu z I półroczem 2013 r. Medicalgorithmics SA osiągnęła przychody o wartości większej o 79 proc., natomiast wartość zysku netto spółki wzrosła o 51 proc. w tym samym okresie. Marża netto osiągnęła bardzo wysoki poziom 60,9 proc.

- Dobre wyniki w pierwszej połowie 2014 roku są efektem długofalowej strategii, polegającej na ekspansji globalnej z wciąż udoskonalanym systemem PocketECG oraz nowymi produktami. Podpisaliśmy trzy kolejne umowy: po Wielkiej Brytanii przyszedł czas na Hiszpanię, Australię (z Nową Zelandią) oraz Indie. Trwają rozmowy na kolejnych rynkach, najbardziej zaawansowane w Brazylii i Japonii. Rozbudowaliśmy dział produkcyjny, by mógł na bieżąco realizować zamówienia obecnych partnerów strategicznych, wkrótce zmieni on też siedzibę na znacznie obszerniejszą, która pozwoli zoptymalizować procesy produkcyjne - powiedział Piotr Żółkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych i operacyjnych w Medicalgorithmics SA.

Pierwsza połowa 2014 roku to oprócz sukcesów biznesowych w postaci rosnącej dynamiki wyników i trzech nowych kontraktów, także ogromne, prestiżowe wyróżnienie dla firmy.

Medicalgorithmics S.A. jest polską firmą powstałą w 2005 roku, która dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH