Małopolska: sześć powiatów czeka na nowe karetki

Wojewoda małopolski chce przekazać pieniądze na zakup sześciu ambulansów. Jednak decyzja w tej sprawie uzależniona jest od wydania pozytywnej opinii resortów zdrowia i finansów.

Jeden z ambulansów być może trafi do Szpitala im. Św. Anny w Miechowie. Wprawdzie szpital posiada kontrakt z Funduszem na dwie karetki, jedną specjalistyczną typu "S" z lekarzem i podstawową "P" - z ratownikiem medycznym i pielęgniarką systemu, jednak zdaniem dyrekcji idealnie by było, gdyby placówka mogła dysponować jeszcze jednym ambulansem.

Wojewoda małopolski, Stanisław Kracik, przyznaje, że stara się wygospodarować pieniądze na zakup karetek dla sześciu małopolskich samorządów, w tym również dla miechowskiego. Dofinansowanie byłoby przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu. Natomiast wyposażenie byłoby już w gestii samorządów. Dlatego wojewoda zwrócił się do nich z pytaniem, czy w sytuacji gdyby cena karetki przekroczyła wysokość dotacji byliby skłonni dołożyć pozostałą sumę.

Pula jaką przewidziano na zakup ambulansów dla sześciu samorządów to ok. 1,1 mln zł. Jeden mógłby liczyć na dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł. Powiat miechowski już zadeklarował 15-procentowy udział własny w zakupie karetki. Pozostałe samorządy lokalne również gwarantują wsparcie.

Ostateczna decyzja wojewody jeszcze nie zapadła, bo wciąż czeka on na zgodę dwóch ministerstw - zdrowia i finansów. Jeśli ją uzyska, chciałby zakupić ambulanse jeszcze w tym roku.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH