Ministerstwo Zdrowia poinformowało na sowich stronach internetowych o zakończeniu realizacji projektu pn. "Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ETAP 2".

Podsumowanie tego projektu nastąpiło w Gdańsku, w poniedziałek, 20 października 2014 r. Wzięli w niej udział sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomir Neumann, wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz dyrektor SP ZOZ LPR Robert Gałązkowski.

Projekt był realizowany w latach 2010-2013 (w dwóch etapach), w ramach działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Był współfinansowany ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podczas I etapu wybudowano lub wyremontowano oraz doposażono 6 baz HEMS: w Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Sanoku, Suwałkach i Zielonej Górze, a także Stację Obsługi Technicznej w Szczecinie. W ramach II etapu wybudowano i doposażono 4 bazy w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu. Całkowita wartość projektu to 68,28 mln zł. Projekt został w 85 proc. sfinansowany ze środków unijnych, pozostałą część pokryło Ministerstwo Zdrowia.

Dzięki projektowi bazy zyskały nowoczesną infrastrukturę m.in. nowy hangar, stację paliw, płytę postojową, miejsce startów i lądowań, zaplecze operacyjno-socjalne i drogi dojazdowe.

Realizacja projektu "Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" oraz wymiana floty śmigłowcowej sprawiły, że nasza jednostka stała się jedną z najnowocześniejszych służb HEMS w Europie.

Więcej: www.mz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH