W Łodzi, po USA i Indiach, powstało kolejne Globalne Centrum Kompetencyjne (GCK) firmy Philips, poświęcone zakupom sprzętu medycznego przez placówki opieki zdrowotnej w całej Europie.

Zamówienia złożone przez szpitale lub zakłady opieki zdrowotnej w regionie trafią do Centrum.

Działalność GCK zainaugurowano we wtorek ( 13 lutego) w Łodzi, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie jednocześnie otwarto powstałe we współpracy z Philips Centrum Referencyjne, w którym lekarze pracują mając do dyspozycji innowacyjne rozwiązania medyczne zarówno w zakresie diagnostyki jak i leczenia. 

Siedziba GCK mieści się w centrum miasta. Zatrudnienie tam mogą znaleźć osoby specjalizujące się w kilku dziedzinach, m.in. obsłudze zamówień i procesów zakupowych, logistyce, księgowości i finansach, a także project managerowie.

W łódzkim Centrum będą obsługiwane zamówienia sprzętu medycznego z krajów w Europie, a także na Bliskim Wschodzie w i Afryce. Jednym z kluczowych zadań Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie całościowa koordynacja procesu od momentu zamówienia urządzenia, aż do jego instalacji w miejscu docelowym i upewnienia się, że sprzęt jest przygotowany, by dobrze służyć pacjentom.

- W Globalnym Centrum Kompetencyjnym w Łodzi, zespoły wysoko wykwalifikowanych specjalistów będą zajmować się m.in. procesem przygotowania i dostarczenia sprzętu medycznego, z którego będę korzystać pacjenci w całej Europie. Zaś współpraca z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to kolejny ze strategicznych projektów realizowany przez Philips w partnerstwie z polskimi podmiotami sektora służby zdrowia. Cieszymy się, że w taki sposób możemy uczcić obchody Światowego Dnia Chorego - powiedział Reinier Schlatmann, prezes Philips w Europie Środkowo-Wschodniej.

 - Nasza inwestycja wpływa na powiększenie portfolio rynku usług wspólnych w Polsce o specjalistyczne role nastawione na innowacyjność o zasięgu europejskim i globalnym. Otwiera to możliwości zawodowe dla specjalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Beneficjentem Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie kapitał intelektualny naszego kraju. Polska umocni swój wizerunek jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom, jak również kraju traktującego innowacje jako priorytet - zaznaczył Krzysztof Fąfara, dyrektor GCK w Łodzi.

Jak podkreślił prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, innowacje mogą stanowić rozwiązanie wielu problemów szpitali, ale przede wszystkim zapewniają nowoczesną diagnostykę: najszybszą, możliwie najbardziej czułą, taką, która pozwoli skutecznie zdiagnozować daną jednostkę chorobową i wdrożyć odpowiednie nowoczesne leczenie.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH