27 października w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego, zakupionego przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata”. Zebrane środki finansowe pozwoliły m.in. na zakup najnowocześniejszy w Polsce fetoskopu dla Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu.

Użycie tego sprzętu jest niezbędne w trakcie zabiegów operacyjnych, którym poddawane są dzieci z nieprawidłowościami rozwojowymi, zdiagnozowanymi w czasie ciąży.

- Dzięki niemu choroby dziecięce, takie jak: przepuklina rdzeniowa, przepuklina oponowa i guzy okolicy krzyżowej kręgosłupa płodu staną się lepiej rozpoznane, a dzieci wyleczone jeszcze przed narodzinami. Prezent od Stowarzyszenia pozwoli polskim rodzinom witać zdrowe dzieci, a naszej Klinice podnosić standardy leczenia - mówi prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP.

Największe autorytety medyczne są bezradne, kiedy w grę wchodzi brak odpowiedniego sprzętu, potrzebnego do wykonywania zabiegów. Profesor Krzysztof Szaflik, który kieruje Kliniką Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu w ICZMP zapewniał, że: - Uzyskane wsparcie ze strony Stowarzyszenia "Przyjaciele Świata” pozwala na unowocześnienie obecnie przeprowadzanych zabiegów na płodach. Będziemy wprowadzać nowe, innowacyjne metody do leczenia kolejnych patologii zdiagnozowanych u płodów w naszym szpitalu.

Jak informuje nas Beata Aszkielaniec, rzecznik prasowy łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki Stowarzyszenie zakupiło również lampy czołowe LED, które odebrał profesor Jacek Moll.
Środki na te cele zostały zebrane głównie na cyklicznych kolacjach charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata”. Ostatnia edycja, z 7 czerwca br., która odbyła się w hotelu Andel’s została przygotowana przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni w kraju, Kurta Schellera.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH