Limanowa: dofinansowanie z MZ na sprzęt i rehabilitację Szpital Powiatowy w Limanowej uzyskał dofinansowanie z MZ na wyposażenie sal nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital Powiatowy w Limanowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w kwocie ponad 440 tys. zł na wyposażenie sal nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.

Dofinansowanie realizowane jest w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Krajowy program zmniejszania umieralności z powodu przewlekłych chorób płuc poprzez tworzenie sal nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej na lata 2016-2019.

Zakres tego zadania obejmuje: wyposażenie sal nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej (sNWM) w aparaturę i sprzęt medyczny w roku 2017 oraz realizację programu rehabilitacji pneumonologicznej w warunkach domowych dla chorych na POChP po leczeniu zaostrzenia za pomocą nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej w szpitalu w latach 2017-2018.

Na zakup sprzętu przekazano 332 775 zł, natomiast na prowadzenie rehabilitacji pulmonologicznej w 2017 roku 22 380 zł, a w 2018 roku - 87 655 zł.

W ramach dofinansowania szpital zakupi m.in. respirator do nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej, respirator przeznaczony do wspomagania wentylacji okresowej lub okresowej i ciągłej (3 szt.), stację centralnego nadzoru - centralę monitorowania, urządzenia umożliwiające przyłóżkowe monitorowanie (4 szt.), łóżko wielofunkcyjne sterowane elektrycznie (2 szt.).

Szpital w ramach Oddziału Pulmonologii utworzy dwie dwustanowiskowe sale nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.

Więcej: www.limanowa.in

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH