Pacjenci z nowotworem prostaty mogą skorzystać z nowoczesnego leczenia nowotworu prostaty w ośrodku MCO Euromedic w Koszalinie. Wszystko dzięki nowoczesnej aparaturze, która pozwala precyzyjnie, szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie dla chorego leczyć nowotwór gruczołu krokowego.

Aparat Oncentra Prostate pozwala na terapię w technice "real time" oraz skrócenie całkowitego czasu leczenia.

W Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat zwiększyła się liczba mężczyzn, u których rocznie rozpoznaje się raka prostaty - z ok. 5 tys. do prawie 10 tys. Równocześnie z 3 tys. do ponad 4 tys. wzrosła liczba zgonów z tego powodu.

Tymczasem, jak wynika z tegorocznego „Raportu na temat stanu radioterapii w Polsce na dzień 31.12.2013 r.” przygotowanego przez konsultanta krajowego z dziedziny radioterapii onkologicznej prof. nadzw. Rafała Dziadziuszko, poprawy wymaga sytuacja w zakresie brachyterapii, której w wielu ośrodkach nie ma lub terapia jest ograniczona do leczenia wyłącznie nowotworów ginekologicznych.

Oncentra Prostate pozwala na radykalne leczenie przy pomocy wyłącznie brachyterapii, czyli napromieniania śródtkankowego, jak również w połączeniu z klasyczną teleterapią - radioterapią zewnętrzną.

- Innowacyjność nowej aparatury polega na tym, że można podać dużą dawkę promieniowania na obszar ograniczony jedynie do prostaty z oszczędzeniem organów i narządów sąsiednich - podkreśla lek. med. Paweł Banatkiewicz, specjalista radioterapii onkologicznej w koszalińskim Euromedic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH