Kostrzyn: 110 ratowników i lekarzy na Woodstock

W najbliższy weekend (30 lipca - 1 sierpnia) tysiące fanów zjadą do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock, jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Organizatorzy muszą zadbać o zabezpieczenie medyczne imprezy.

Na miejscu powstanie kilka punktów medycznych, które będą wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt reanimacyjny. W tym roku zabezpieczenia medycznego uczestników imprezy podejmie się Grupa Nowy Szpital przede wszystkim Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą.

– Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą również zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi – mówi Małgorzata Kosiewicz, dyrektor kostrzyńskiego szpitala.

Dodaje: – W mieście powstanie pięć punktów medycznych, a izba przyjęć szpitala będzie pełnić w ciągu pięciu dni funkcję Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto, w szpitalu oraz w dwóch karetkach, dzięki firmie Physio-Control, znajdować się będą urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji – LUCAS. Do pomocy przy zabezpieczeniu medycznym i wodnym zaprosiliśmy także zespoły medyczne z Koszalina, Międzyrzecza, Frankfurtu nad Odrą oraz Słubic.
 
Organizatorom udało się zapewnić 3 urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji. Będą z nich korzystać obecni na miejscu ratownicy. System LUCAS jest przeznaczony do wykonywania ucisków klatki piersiowej zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji), które wykonuje niezawodnie: z odpowiednią siłą i częstością. Ponadto, system traktowany jest przez zespoły karetek ratunkowych jako „dodatkowa para rąk", ponieważ pozwala on na pełną koncentrację na innych czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta, jak podawanie leków czy defibrylacja. 

Zespoły ratowników zostaną też wyposażone w defibrylatory LIFEPAK. Oprócz wykonywania defibrylacji dwufazowej, to urządzenie może być także użyte do pomiaru parametrów stanu pacjenta 
w zakresie EKG, ciśnienia nieinwazyjnego NIBP czy ciśnienia krwawego IBP.

Łącznie do zabezpieczenia medycznego i wodnego Przystanku Woodstock 2010 (organizowanego przez miasto Kostrzyn nad Odrą oraz Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą) skierowanych zostanie dodatkowo ponad 110 osób z personelu ratowniczego i lekarskiego, 14 karetek w rejonie oraz 9-10 karetek na terenie imprezy masowej, 8 motorowych łodzi ratowniczych.

Na stronie www.wosp.org.pl/woodstock/medyczne_faq  oraz www.woodstock.nowyszpital.pl dostępny jest szereg informacji na temat nie tylko punktów medycznych, ale także zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH