Konin: współpraca niepublicznego z publicznym W nowej pracowni dla potrzeb Szpitala Wojewódzkiego w Koninie wykonywanych będzie około 1200 obrazów diagnostycznych rocznie. Foto: Siemens.

Centrum Medyczne ENEL-MED rozpoczyna współpracę z Wojewódzkim Zespolonym Szpitalem w Koninie.

W szpitalu tym powstanie pracownia rezonansu magnetycznego – przygotowana, wyposażona i zarządzana przez ENEL-MED. Umowa najmu została zawarta na 10 lat. Otwarcie pracowni planowane jest na wiosnę 2010 roku.

W pracowni rezonansu magnetycznego będą wykonywane niemal wszystkie rodzaje badań podstawowych, specjalistycznych oraz wysokospecjalistycznych, takie jak badanie mózgu z oceną dyfuzji, badania stawów, kręgosłupa, klatki piersiowej, serca, jamy brzusznej, miednicy oraz angiografia RM. Do diagnostyki wykorzystywany będzie najnowszej generacji aparat firmy Siemens-Magnetom Essenza, o indukcji pola magnetycznego 1,5 T.

Sprzęt wyposażony jest w wiele innowacyjnych rozwiązań m.in. technologię Tim, pozwalającą na badanie zarówno rozległych obszarów organizmu, jak i szczegółowe obrazowanie nawet bardzo małych zmian. W nowej pracowni dla potrzeb Szpitala Wojewódzkiego w Koninie wykonywanych będzie około 1200 obrazów diagnostycznych rocznie.

– Nasze usługi będziemy świadczyć zarówno dla pacjentów Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala w Koninie, jak i pacjentów komercyjnych. Ponieważ zawsze dążymy do upowszechnienia usług medycznych we wszystkich naszych placówkach, nie wykluczamy w przyszłości możliwości wykonywania badań także w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – deklaruje Beata Leszczyńska, dyrektor Pionu Diagnostyki Centrum Medycznego ENEL-MED.

Otwarcie nastąpi pod koniec pierwszego półrocza 2010 roku. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi około 5 mln zł.

Ofertę zaproponowaną przez ENEL-MED wybrano w wyniku konkursu przeprowadzonego przez Wojewódzki Zespolony Szpital w Koninie. W konkursie wzięło udział 7 firm świadczących usługi medyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH