Izba Polmed: cele na 2010 roku zostały wyznaczone Anna Janczewska-Radwan, prezes Zarządu Izby Polmed

Upowszechnienie zasad etyki w biznesie oraz podwyższenie standardów usług świadczonych dla pacjentów - takie są główne cele Izby Polmed na 2010 r.

Cele te zostały sformułowane podczas kwietniowego Walnego Zgromadzenia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed – informuje Izba w komunikacie prasowym.

Jednym z ważniejszych celów Polmedu w tym roku jest zwiększenie środków finansowych przeznaczonych na ochronę zdrowia. – W tym kontekście niezwykle istotne jest wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, które mogą wpłynąć na podwyższenie standardu świadczonych usług – mówi Anna Janczewska-Radwan, prezes Zarządu Izby Polmed.

Polmed zamierza także promować nowe technologie medyczne. Ponadto Izba będzie kontynuować działalność związaną z opiniowaniem aktów normatywnych przedstawianych przez instytucje państwowe (resort zdrowia, NFZ) oraz prowadzić ocenę skuteczności i efektywności poszczególnych regulacji.

W ubiegłym roku Polmed aktywnie uczestniczył w konsultacjach dotyczących poszczególnych ustaw i rozporządzeń istotnych dla rynku wyrobów medycznych. Izba zaproponowała 19 opinii, uwag i zmian do projektów ustaw, rozporządzeń i zarządzeń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Jesteśmy postrzegani jako kompetentny partner w zakresie wielu zagadnień prawnych na rynku medycznym. Świadczy o tym chociażby fakt, że w parlamentarnych pracach nad ustawą o wyrobach medycznych, większość zgłoszonych przez nas uwag została wysłuchana i wprowadzona do projektu – podkreśla Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Izby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH