Frost & Sullivan: mulitimodalne systemy obrazowanie piersi  bodźcem do rozwoju innowacji

Każdego roku zwiększa się na świecie liczba kobiet przystępujących do badań w ramach programów wczesnego wykrywania raka piersi. Zwiększające się wskaźniki badań przesiewowych w kierunku raka piersi pobudzają zapotrzebowanie na systemy obrazowania piersi.

Wraz ze spodziewanym wzrostem liczby kobiet z rozpoznaniem raka piersi wzrośnie również wykorzystanie sprzętu do wykonywania procedur takich jak biopsja czy zabiegi pod kontrolą urządzeń obrazujących.

Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt.: "Analiza europejskiego rynku systemów obrazowania raka piersi” wynika, że przychody na tym rynku wyniosły 988,3 mln USD w 2013 r. i szacuje się, że w 2020 r. liczba ta wzrośnie do 1384,2 mln USD. Analiza obejmuje badania mammograficzne, USG, rezonans magnetyczny, obrazowanie molekularne piersi oraz wykrywanie raka piersi wspomagane komputerowo.

Choć mammografię uznaje się za "złoty standard” w badaniach przesiewowych piersi, to technologie pomocnicze, takie jak USG, rezonans magnetyczny i MBI również zyskują na popularności, ponieważ
zwiększają standard rozpoznawania i leczenia raka piersi.

- Rynek europejski będzie nadal ewoluował, w miarę jak producenci systemów obrazowania piersi będą poszukiwać innowacyjnych technologii do przeciwdziałania rosnącym wskaźnikom fałszywych dodatnich wyników badań i pokonywania ograniczeń w wykonywaniu badań przesiewowych u kobiet z gęstą tkanką piersiową - stwierdza Raghuraman Madanagopal, analityk Frost & Sullivan ds. badań rynku ochrony zdrowia.

Rezultatami tych innowacji technologicznych są tomosynteza 3-D, zautomatyzowane USG piersi i MBI, które zapewniają maksymalną wydajność oraz minimalizują częstość błędów.

Jednak sporadyczne tendencje refundacyjne w różnych krajach mogą prowadzić do równie sporadycznego korzystania z tych zaawansowanych metod obrazowania piersi. 

Aby pokonać to ograniczenie, w wielu placówkach obrazowania piersi w Europie stosuje się multimodalne badania przesiewowe. To z kolei, jak się oczekuje, pobudzi wykorzystanie metod uzupełniających, takich jak USG piersi.

- Przeprowadzone w ostatnich latach badania potwierdzają korzyści z multimodalnych badań przesiewowych w stosunku do zwykłych mammograficznych badań przesiewowych, ponieważ jedna modalność może sforsować ograniczenia drugiej - zauważa Madanagopal.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH