Firma Dräger obchodzi jubileusz 125-lecia

Firma Dräger jest znana na rynku ochrony zdrowia m.in. z produkcji zaawansowanych urządzeń do wentylacji pacjentów. To w tej firmie, obchodzącej właśnie jubileusz 125-lecia, powstał pierwszy na świecie respirator (w 1907 r.).

Dzisiaj firmy Dräger wytwarza urządzenia oparte o najnowocześniejsze technologie medyczne. Są to m.in. systemy PulmoVista 500 umożliwiające wizualizację wentylacji, prezentujące w czasie rzeczywistym dystrybucję powietrza w płucach oraz stanowisko do znieczulania Perseus oferujące możliwość dopasowania i skonfigurowania do indywidualnych procesów pracy.

Także systemy komputerowe są z jedną z dziedzin, w której specjalizuje się firma Dräger, m.in. system komputerowy Innovian, przeznaczony do wspomagania zarządzania danymi medycznymi pacjentów na oddziale intensywnej terapii i bloku operacyjnym.

Historia firmy Dräger sięga 1 stycznia 1889 r. kiedy 42-letni Johann Heinrich Dräger założył w Lubece, wraz ze wspólnikiem Carlem Adolfem Gerlingiem, firmę „Dräger und Gerling”. Wówczas firma zajmowała się sprzedażą urządzeń i nowoczesnych rozwiązań do napełniania stalowych butli gazem pod wysokim ciśnieniem.

W firmie Dräger w 1907 r. powstał pierwszy na świecie respirator, opatentowany przez Johanna Heinricha Drägera i dalej rozwijany - aż do produkcji seryjnej - przez Bernharda Drägera. Także tam, w 1947 r. powstało tzw. "żelazne płuco" do długotrwałej wentylacji.

Dzisiaj Dräger jest firmą rozwijającą - jak określa to jej misja - „technikę dla życia”, która ratuje życie pacjentów w szpitalach oraz chroni zdrowie pracownikom w kopalniach, służbach ratowniczych i przemyśle. Dräger zatrudnia przeszło 10 000 pracowników w ponad 50 krajach. Siedziba firmy znajduje się w Lubece.

Prezesem firmy jest Stefan Dräger. - Za największy swój sukces uważam przywrócenie niezależności firmy Dräger od firmy Siemens, bez uzależnienia się od banków, co stało się przede wszystkim dzięki wysiłkowi pracowników, którzy w czasie kryzysu w 2009 r. wykonali ogromną pracę - powiedział prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH