GRUPA PTWP

Bydgoszcz: tomograf tylko dla dzieci

  • TVP Bydgoszcz/Rynek Zdrowia
  • 23-12-2010 10:32
Jerzy Owsiak - Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Poocy

Jurek Owsiak w imieniu WOŚP przekazał Szpitalowi Uniwersyteckiemu im. dr Jurasza w Bydgoszczy tomograf najnowszej generacji. Będą korzystały z niego dzieci. Dlatego pomalowano go w bajkowe motywy.

Dzieci stanowią jedną trzecią pacjentów Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej „Jurasza”. Są diagnozowane na sprzęcie, z jakiego korzystają dorośli. Przekazany 22 grudnia  tomograf przeznaczony będzie tylko dla małych pacjentów.

– Robi badania w sekundy, a więc dziecko, które się w nim znajduje, nie ma nawet czasu się zestresować – mówi w TVP Bydgoszcz Jurek Owsiak i zapewnia, że podobny sprzęt diagnostyczny wzbogaci jeszcze pięć innych ośrodków w kraju.

Więcej: www.tvp.pl

Czytaj więcej:    Szpital Uniwersytecki im. Jurasza w Bydgoszczy |  Jurek Owsiak |  WOŚP |  tomograf komputerowy |  dar dla szpitala

Brak komentarzy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia